ברכת יו״ר ומנכ״לית הארגון

שנה ברוכה של פעילות וחזרה לשגרה עברה עלינו, שנה במהלכה השתחררנו מרוב מגבלות הקורונה וחזרנו להיפגש פנים אל פנים, לעבוד במשרדים זה לצד זה, לקיים ולהשתתף באירועים גדולים. 

 

לצד ההקלה הגדולה בתחום זה, על המשטרה ושב"ס וכמובן על המשרתים בארגונים ועל בני המשפחות היקרים עברה שנה מורכבת ולא פשוטה. אל העבודה הקשה והאחריות הכבדה על כתפיהם של השוטרות והשוטרים, הסוהרות והסוהרים, התלוו לא פעם תחושות קשות של חוסר הערכה וחוסר תגמול והפניית אצבע מאשימה בעקבות פרשיות אשר צבעו את הארגונים בצבעים לא מחמיאים, ולא בצדק. 

 

המחסור החמור בכוח האדם, המשכורות הנמוכות והתנאים הלוקים בחסר החמירו עוד את תחושותיהם של המשרתות והמשרתים. עם זאת, לאור הקמתה של הוועדה לביטחון הפנים בכנסת הקודמת, לראשונה בתולדות הכנסת והמשך פעילותה גם בכנסת הנוכחית, ולאור הגיבוי המערכתי הבלתי מתפשר של המשטרה והשב"ס לשיפור תנאיהם של המשרתים בארגונים, יש מקום לראות אור בקצה המנהרה.

ארגון נשות השוטרים והסוהרים הוביל, מוביל וימשיך להוביל את הפעילות למען שיפור שכרם ותנאיהם של המשרתות והמשרתים ולמען גיוס חירום של כוח אדם נוסף למשטרה ולשב"ס וכן לתת גב לשוטרות ולשוטרים, לסוהרות ולסוהרים ולבני משפחותיהם בכל דבר ועניין.

בשנה זו יזמנו והובלנו את הדיונים בכנסת בנושא תנאי שירותם ושכרם של השוטרים והסוהרים ובנושא מצוקת כוח האדם במשטרה ובשב"ס, נאבקנו לביטולו של הסכם גג שכר הפוגע קשות בשוטרים ובסוהרים, פעלנו בנושא הקייטנות והנופש המבצעי, פנינו לשר המשפטים בנושא החמרת הענישה על תוקפי שוטרים וסוהרים, המשכנו להיאבק עבור מלוא תוספת אי הביטחון התעסוקתי לדירוג המח"ר. לאחרונה התקיים דיון בנושא בבג"צ ואנו עומדים לפני הגשת תביעה לבית הדין האזורי בנושא זה. פעלנו בנושא תוספת ניסנקורן והבאנו לשינוי תזכיר החוק בנושא, שיובא להצבעת ועדת שרים לחקיקה, נאבקנו למען שינוי הסדרי הקבורה של סוהרים שנפטרו שלא תוך כדי ועקב מילוי תפקידם ולמען קבורתם בבתי עלמין צבאיים ועוד נושאים רבים. על סדר יומנו, יחד עם פורום הארגונים, המאבק למען תיקון שכר הגמלאים ומניעת המשך שחיקת שכרם. בשנה זו הייתה לנו גם הזכות לבקר את השוטרים שאיבטחו את ביקורו של נשיא ארה"ב ביידן בישראל ולחלק להם חבילות שי כהוקרה על עבודתם הקשה והמסורה.

גם בשנה הקרובה נמשיך להיאבק בכל הכוח למען זכויותיהם של השוטרים, הסוהרים והגמלאים ואנו קוראים לכם לפנות לארגון בכל שאלה, בקשה ובעיה ואנו נעניק סיוע וייעוץ ראשוני בתחומים השונים. בחג החנוכה הזה ולקראת שנה אזרחית חדשה, אנחנו רוצים לברך את הגמלאים היקרים ובני המשפחות, את המשרתות והמשרתים ובני משפחותיהם ואת כלל אזרחי מדינת ישראל בחג שמח ובהצלחה בכל מעשי ידיהם.

שלכם,
אביגיל שררה מנכ"לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים,
חדווה קורצברט יו״ר הוועד המנהל
חברי ההנהלה: תג"ד בדימוס אבי הררי , אתי טולדנו,
אבי ארבל, גאולה עטואר, יהודה כברה, יוכי עמרני.