חדשות הארגון

מאבק תוספת אי הביטחון התעסוקתי לדירוג המח"ר

מאבקנו בנושא תשלום מלוא תוספת אי הביטחון התעסוקתי גם למשרתים בדירוג מח"ר – נמשך. בחודשים האחרונים עתרנו לבג"צ ולאחרונה נערך הדיון, במהלכו קבעה השופטת כי הדיון יחזור לבית הדין האזורי לעבודה, תוך ציון הדחיפות שבקבלת פסק דין בהקדם.

נופש מבצעי והחזר קייטנות

בשנת 2020 , עם פרוץ משבר הקורונה, לא התקיימו נופשים ולא ניתן החזר קייטנות למשרתי שב"ס ולחלק ממשרתי המשטרה. ארגון נשות השוטרים והסוהרים פעל בנושא ופנה לשר לביטחון פנים, ליו"ר הוועדה לביטחון פנים, למפכ"ל ולנציבת שירות בתי הסוהר, על מנת שהעוול יתוקן ואנו ממשיכים להיאבק על הנושא ומקווים שבכנסת הקרובה נעשה ונצליח.

ייעוץ משפטי טלפוני

לפני מספר חודשים פתחנו ביוזמה חדשה, למען החברות והחברים בארגון: עורכי הדין של ארגון נשות השוטרים והסוהרים פותחים קו טלפוני לשאלות והתייעצויות עבור החברות והחברים, כל אחד בתחום מומחיותו.

בקרוב נפרסם מועדים נוספים בהם יעמדו לרשותכם עורכי הדין של הארגון!

מינויה של ליאורה חביליו לנציבת הקבילות

במהלך חודש יוני החליט שר המשפטים למנות את בכירת הפרקליטות לשעבר ליאורה חביליו לנציבת קבילות שוטרים וסוהרים. המדובר בפעם הראשונה בהיסטוריה של משטרה ושב"ס שנציב הקבילות ממונה מחוץ לשורות המשטרה ושב"ס.

ארגון נשות השוטרים והסוהרים התנגד בתוקף למינוי, בטענה כי הוא יפגע בשוטרים ובסוהרים. נציב קבילות מחוץ למערכת לא מכיר את המערכת עצמה ואת אתגרי וקשיי המשרתים.

פנינו בנושא לשר המשפטים, קיימנו דיון בוועדה לביטחון פנים ואף עתרנו לבג"צ בנושא ואנחנו מחכים להכרעה.

הסכם גג שכר

ברגע שנודע לנו על ההסכם, שמהותו פיטורין של שוטרים וסוהרים מתחילים בתום מספר שנות עבודה, התנגדנו בכל תוקף להסכם. פנינו ליו"ר הוועדה לביטחון פנים מירב בן ארי וקיימנו דיון בנושא. כמו כן, פנינו למפכ"ל המשטרה, לנציבת השב"ס ולשר לביטחון פנים, במטרה לעצור את ההסכם הרע לשוטרים ולסוהרים המתחילים.

מניעת חקירה של שוטרים בעקבות פעילות תוך כדי ועקב שירותם

במספר מקרים בשנה האחרונה נפתחה חקירת מח"ש כנגד שוטרים שפעלו במסגרת תפקידם לשמירה על ביטחון אזרחי מדינת ישראל, ניטרלו מחבלים והצילו בכך חיים רבים של אזרחים.

ארגון נשות השוטרים והסוהרים רואה מצב זה עיוות בלתי נסבל. לא ייתכן ששוטרים שפועלים בזירות ביטחוניות מורכבות ומסכנים את חייהם מידי יום, יעמדו לחקירה במח"ש.

פנינו לשר המשפטים בנושא ובימים אלו פנינו גם ליועמ"ש לממשלה גלי בהרב מיארה, בבקשה למנוע ממח"ש מלחקור שוטרים ששימשו בתפקידי שטח במהלך אירועי "שומר החומות" וכן לבצע בדק בית יסודי במח"ש.

החמרת הענישה על תוקפי שוטרים וסוהרים

בעקבות מספר תקיפות של שוטרים וסוהרים על ידי אזרחים בשנים האחרונות, פנינו בנושא לשר לביטחון פנים ולשר המשפטים, בדרישה כי תוחמר הענישה על תוקפי שוטרים וסוהרים.

בממשלה הקרובה נביא את העניין שוב לפתחו של השר לביטחון פנים.

תוספת ניסנקורן

התוספת ניתנה למשרתים פעילים במשטרה ובשב"ס, במסגרת תוספת למגזר עובדי המדינה.

התוספת ניתנה בחמש פעימות, ומי שפרש לפני קבלת מלוא התוספת – לא זכאי, נכון להיום, לקבלת יתר הפעימות. על מנת לתקן את העוול, היה צורך בתיקון תזכיר חוק הגימלאות ובנושא זה פעלנו בהצלחה. פנינו בנושא לשר למשפטים, להסתדרות העובדים הלאומית ולגורמים נוספים. כמו כן, אנו פועלים באמצעות חברת לובינג ומשתפים פעולה עם חברי כנסת. כעת אנו ממתינים להצבעה על תיקון תזכיר החוק בוועדת שרים לחקיקה, ברגע שתקום ממשלה חדשה.

פעילות למען שינוי חוק קבורת סוהרים והשוואת תנאי קבורתם לאלו של משרתי שאר כוחות הביטחון

ארגון נשות השוטרים והסוהרים פועל לשנות את העוול הנעשה לסוהרות ולסוהרים אשר נפטרו שלא תוך כדי ועקב מילוי תפקידם. כיום, קבורתם של אלו נערכת בבתי עלמין אזרחיים, בניגוד לשאר משרתי כוחות הביטחון, אשר זכאים לקבורה בבתי עלמין צבאיים, גם כשמדובר במקרה של פטירה שלא תוך כדי ועקב שירותם. פנינו בנושא לח"כ רות וסרמן לנדה על מנת שתקדם את הנושא בתיקון חקיקה. בכנסת הקרובה נפעל מחדש מול חברי הוועדה לביטחון פנים.

מפגש משותף של ארגוני הגמלאים למען קידום זכויותיהם ומעמדם של הגמלאים בארגונים השונים

מנכ״לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים אביגיל שררה השתתפה במפגש חשוב של ארגוני הגמלאים במערכות הביטחון, וארגוני ועדי עובדים נוספים, שנערכה יחד עם יו״ר הסתדרות הגמלאים.

יחד דנו הארגונים בדרך לשפר את מצבם ומעמדם של הגמלאים בארגונים השונים וסוכם כי הארגונים ישתפו פעולה בנושאים שונים ובמיוחד ייאבקו יחד בשחיקת השכר של הגמלאיות והגמלאים. אנו מודים ליו״ר איגוד הגמלאים יעקב פיטוסי על
ההזמנה למפגש החשוב!

חלוקת חבילות שי לשוטרים שאיבטחו את ביקור הנשיא ביידן בישראל

בקיץ האחרון ביקר בישראל נשיא ארה"ב ג'ון ביידן, ואלפי שוטרות ושוטרים איבטחו את ביקורו. כאות הערכה על עבודתם הקשה, ארזנו להם חבילות שי מתוקות ונסענו לפגוש אותם בירושלים ולחלק
להם את החבילות.